Více než 20 let zkušeností firmy INCA

Služby v oblasti daňového, účetního a ekonomického poradenství nabízíme pod ochrannou známkou INCA - Informační a poradenská agentura již od roku 1990. Snažíme se, aby tyto služby pokrývaly většinu potřeb podniků, institucí i jednotlivců. Postupně jsme založili i společné podniky se svými partnery v zahraničí, s jinými spolupracujeme na smluvní bázi. Naše kanceláře se nachází ve vlastním objektu v samotném centru města Brna (Za divadlem 2). Přitom jsou však dobře dostupné jak individuální, tak i hromadnou dopravou.

Klientela

Léta spolupráce s našimi renomovanými mezinárodními klienty, z nichž někteří jsou kótováni na světových burzách, byla podmíněna nejen vysokou odbornou kvalitou poskytovaných služeb, výbornou odbornou kvalifikací našich interních a externích spolupracovníků včetně jejich jazykových znalostí, ale i znalostí předpisů (včetně IAS a US GAAP) a zvyklostí v zahraničí a přísným dodržování sjednaných termínů.

Jednotlivcům však věnujeme stejnou kvalitu péče jako významným velkým podnikům. Individuálně informujeme klienty o legislativních změnách a dopadech na jejich činnost (vícejazyčně).

Služby poskytujeme na celém území České republiky.

Je pro nás běžnou praxí zpracovávat veškeré dokumenty vícejazyčně. Máme zkušenosti s vlastním programovým vybavením získaného vlastním vývojem či zakoupením (Money S3, Pohoda) i s používáním softwarového vybavení klienta včetně tak robustních systémů, jako je SAP, Helios, Money S4. Práce provádíme na našich počítačích a serverech i na vzdáleném IT klientů. Klienti mohou rovněž realizovat své potřeby vzdáleným přístupem na naše servery.

Úzká spolupráce s akedimckou i odbornou veřejností

Udržujeme kontakty na orgány státní správy a samosprávy, vysoké školy a výzkumné ústavy, ambasády cizích států, hospodářské a odborné i mezinárodní komory. Spolupracujeme s prověřenými odborníky (advokáti, notáři, auditoři, znalci, IT specialisté).

Díky rozmanitosti našich klientů neustále sledujeme vývoj legislativy a příslušný soudní rozhodnutí nejen na úrovni Evropské unie, ale také v v jiných státech EU.

Efektivní elektronická komunikace

Disponujeme certifikovanými digitálními podpisy, proto je komunikace s finančními autoritami, soudy a jinými orgány státní správy a samosprávy ve všech úkonech rychlá a efektivní.

>>> Více o službách, které poskytujeme

Z našeho blogu ›
14.10.2014
Co vlastně říká Kobra?

Zvláštní policejní, finanční a celní tým KOBRA nedávno ohlásil zjištění „obřího daňového podvodu za 330 milionů korun. Je to ale pravda? Do České republiky byly dovezeny kontejnery se zbožím z Číny, které bylo údajně určeno pro vývoz. Celní úřad vyměřil daň z přidané hodnoty z celní hodnoty zboží. Pak bylo zboží skutečně vyvezeno, možná fiktivně na Slovensko, ve skutečnosti snad do jiných států EU. Vývozce oprávněně nárokoval vrácen... zobrazit celý článek

14.10.2014
Babiš: Vše proti firmám

To, že Andrej Babiš hodlá firmy přimět platit daně je jistě v pořádku. Ostatně, jak může ten, který řádně platí, konkurovat podvodníkům? Horší už je způsob, jakým hodlá svého cíle dosáhnout. Stát chce svoje a náklady firem na zpracování jeho nápadů jej vůbec nezajímají. Institut nespolehlivého plátce Tak například tvůrčím způsobem nebývale rozvíjí institut nespolehlivého plátce, vymyšlený bývalým ministrem Kalouskem, kterému jinak nemůže... zobrazit celý článek

11.09.2014
Úředníci nestíhají (kontrolovat mne)

Jako majitel penzionu s restaurací mám pochopitelný zájem na spokojenosti svých hostů, která je podmínkou toho, aby se vraceli a, nedej bože, mne nepomlouvali na sociálních sítích. Stát si zřejmě myslí, že můj zájem je zcela opačný, a že mé hosty je především třeba přede mnou a mými zaměstnanci chránit. A tak vydává nejrůznější vyhlášky a nařízení a zřizuje množství kontrolních orgánů. Mám úctu k právu a předpisy se vždy snažím dodržovat. ... zobrazit celý článek

30.06.2014
Plané debaty o důchodech a důchodové reformě

Většina diskuzí k budoucím úpravám důchodových systémů se, bohužel, vztahuje k určitému typu demografických údajů. Tedy k prodlužujícímu se věku průměrného dožití a následně k věku, od kterého má mít člověk nárok na starobní důchod. I tato demografická prognóza je značně zploštělá. Lidé se sice mohou dožívat vyššího věku, ale v takovém fyzickém a psychickém stavu, který jim pracovat stejně nedovolí. Demografické prognózy by proto měly b... zobrazit celý článek